У Румунії врятували трьох українців, які заблукали в горах
У Румунії відбулася порятункова операція, під час якої вдалося врятувати трьох громадян України, що перетнули кордон через гірський масив Марамуреш і звернулися по допомогу.
За інформацією Служби гірського порятунку Марамуреша, один із врятованих чоловіків перебував у дорозі сім днів і був виснаженим, тоді як двоє інших молодих чоловіків, віком 25 та 32 роки, застрягли в місцевості з обривами.
Операція з порятунку тривала понад 14 годин. Гірські рятувальники дістали 31-річного чоловіка, який провів у горах тиждень без їжі, а також двох інших, які не могли рухатися через складні умови. Евакуацію завершили близько 06:30 в суботу.
Представники Salvamont Maramureş повідомили: “Гори не пробачають помилок. Протягом останніх 24 годин команди швидкого реагування разом з прикордонною поліцією продемонстрували високу відданість справі та професіоналізм. Після виснажливих операцій, що тривали більше 14 годин у складних умовах, нам вдалося вивести трьох громадян України в безпечне місце.”
Зараз трійця українців перебуває поза небезпекою і була передана відповідним органам влади.
З початку повномасштабної війни в Україні румунські рятувальники надали допомогу сотням українців, які заблукали в горах. Торік у вересні румунські рятувальники допомогли двом 23-річним українцям, а в грудні 2024 року вони отримали прохання про допомогу від трьох громадян України, які заблукали в складному районі Мармарошів. Їх знайшли через добу. Також у цьому ж районі було врятовано 28-річного українця, який тікав від мобілізації разом з кошеням.
