Україна отримала 550 мільйонів євро міжнародної допомоги для підготовки до зимового сезону

Україна отримала 550 мільйонів євро міжнародної допомоги для підготовки до зимового сезону

550 мільйонів євро міжнародної підтримки для підготовки української енергетики до зими

На конференції URC 2026 у Ґданську Україна отримала понад 550 мільйонів євро міжнародної підтримки для підготовки енергетичного сектору до наступної зими.

Міністр енергетики України Денис Шмигаль повідомив, що 375 мільйонів євро з цієї суми було оголошено під час засідання “енергетичного Рамштайну”. Зокрема, Сполучені Штати Америки надали 175 мільйонів доларів, Швеція — 137 мільйонів євро, Норвегія — 77 мільйонів євро, Естонія — 2,125 мільйона євро, Ісландія — 550 тисяч євро, а Литва — 4 мільйони євро.

Додатково, Нідерланди нададуть ще 178 мільйонів євро на підготовку до зими та розвиток розподіленої генерації.

Шмигаль зазначив у своєму Telegram, що на конференції URC 2026 були поставлені два головні завдання: залучення фінансових ресурсів для оперативного відновлення та підготовки до зими, а також укладення угод для довгострокового розвитку і модернізації енергетичного сектору. Значних результатів вдалося досягти за обома напрямками.

Нагадаємо:

На конференції URC 2026 Шмигаль також зазначив, що Україна має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності до 2035 року, до рівня, який був до початку агресії РФ у 2014 році.

Перед конференцією URC 2026 Міністерство енергетики, Європейська Комісія та Секретаріат Енергетичного Співтовариства виступили зі спільною заявою, закликавши до збільшення внесків до Фонду підтримки енергетики України.

Вони повідомили, що всі ресурси фонду (300 мільйонів євро) вже законтрактовані, а для підготовки до зими потрібні ще 650 мільйонів євро.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три − 2 =