Прокуратура Угорщини розслідує можливу участь Орбана у справі про захоплення інкасаторів “Ощадбанку”

Прокуратура Угорщини розслідує можливу участь Орбана у справі про захоплення інкасаторів "Ощадбанку"

Угорська прокуратура розслідує справу про затримання українських інкасаторів

Угорська прокуратура вивчає можливу причетність колишнього прем’єр-міністра Віктора Орбана та низки інших посадовців до справи щодо затримання інкасаторів “Ощадбанку”.

Цю інформацію підтверджує документ, що потрапив до рук журналістів, в якому вказано особи, чию кримінальну відповідальність потрібно встановити у справі про захоплення українських інкасаторів. Серед них є й Орбан, а також колишній державний секретар Орш Фаркаш, який відповідав за національну безпеку, Янош Гайду — ексгенеральний директор Центру боротьби з тероризмом, та колишній заступник голови з кримінальних справ Національного податкового та митного управління (NAV) Тамаш Деметер.

Згідно з документом, цих осіб не можна допитати як свідків, проте їх допит у статусі підозрюваних є виправданим. Обидва — Фаркаш та Гайду — були присутні у будівлі TEK в день операції, під час якої координували затримання українських інкасаторів і допити.

Розслідування здійснює Столична слідча прокуратура за підозрою у незаконному позбавленні волі та зловживанні службовими повноваженнями, що може також тягнути за собою кримінальну відповідальність для колишнього прем’єр-міністра.

Журналісти надіслали запит до Генеральної прокуратури для підтвердження автентичності документа. У відповідь відомство не заперечило його справжність, зазначивши, що інформація про так званий “золотий конвой” не змінилася з моменту попередніх заяв.

Генеральна прокуратура наголосила, що триває досудове розслідування, і будь-які припущення щодо потенційних підозрюваних можуть зашкодити справі. Також в органі зазначили, що найближчим часом слід очікувати суттєвих результатів розслідування.

Нещодавно угорський прем’єр Петер Мадяр анонсував розслідування щодо дій окремих органів у зв’язку із захопленням українських інкасаторів у березні 2026 року. Нагадаємо, що 6 травня угорська сторона повернула Україні гроші та цінності “Ощадбанку”, які залишилися в Угорщині після затримання інкасаторів.

Посол України в Угорщині Федір Шандор підкреслював, що важливо не лише повернути майно, а й забезпечити покарання винних у цій справі. Детальніше про інцидент можна дізнатися в статті про те, як Орбан узаконив пограбування українців та можливі наслідки.

Поділитися

0 коментарів до “Прокуратура Угорщини розслідує можливу участь Орбана у справі про захоплення інкасаторів “Ощадбанку”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + вісім =