Глава МЗС Польщі закликав до прямих переговорів між Зеленським і Путіним без участі посередників

Глава МЗС Польщі закликав до прямих переговорів між Зеленським і Путіним без участі посередників

Сікорський: Переговори між Україною і Росією мають бути безпосередніми

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що майбутні переговори між Україною та Росією щодо завершення війни повинні проходити без посередників.

Про це він повідомив в інтерв’ю CBS News. Сікорський підкреслив, що перемовини мають стосуватися безпосередньо президента України Володимира Зеленського та президента Росії Владіміра Путіна.

“Я вважаю, що Україні та Росії варто вести переговори безпосередньо. Вони вже обговорювали обмін тілами загиблих та військовополонених. Є питання, на які ми не хочемо тиснути”, – зазначив він.

Останній випадок, коли представники України та Росії зустрічались особисто, відбувся у лютому в Об’єднаних Арабських Еміратах під час тристоронніх самітів за участю США.

Сікорський також наголосив, що Європа не займає нейтральної позиції в цій ситуації, підтримуючи жертву агресії, якою є Україна, а Росію вважає агресором.

Він визнав, що прогрес у мирних переговорах залежить від готовності Путіна: “Якщо Путін готовий до припинення вогню, запропонованого Україною, або укладення мирної угоди, він знайде номер Зеленського”.

Зазначимо, що раніше Зеленський пропонував зустрітися з Путіним на саміті G7 у Франції для переговорів про припинення війни, але Росія “не була готова говорити”.

4 червня український президент написав листа російському лідерові, в якому запропонував особисту двосторонню зустріч для завершення війни, та зазначив, що до переговорів потрібно залучити Європу та США.

Президент США Дональд Трамп підтримав можливість проведення двосторонньої зустрічі між лідерами України та Росії. Однак, Кремль зазначив, що не бачить сенсу у проведенні такої зустрічі.

Поділитися

Один коментар до “Глава МЗС Польщі закликав до прямих переговорів між Зеленським і Путіним без участі посередників

  1. Ну, це дійсно звучить дивно. Як можна сподіватися на конструктивний діалог між Зеленським і Путіним, якщо за останні кілька років все, що ми бачили, це безперервні провокації з боку Росії? Чи справді хтось вважає, що в цій ситуації можливо знайти компроміс без сторонньої допомоги? Мене це насторожує, адже історія показала, що самостійні переговори часто ведуть лише до більшої хаосу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 1 =