Фото: Photothek/ Felix Zahn
Міністр юстиції Німеччини Штефані Губіґ прибула до Києва
Губіґ анонсувала підписання робочої програми щодо співпраці в правовій сфері між Україною та Німеччиною
Міністр юстиції Німеччини Штефані Губіґ 26 червня відвідала Київ з одноденним візитом напередодні Дня Конституції України.
«Цього разу я у Києві з одноденним візитом. Мій перший візит до України відбувається після призначення на посаду Федерального міністра юстиції більше року тому. Це також є моє повернення», — зазначила Губіґ.
В рамках візиту вона взяла участь у конференції, присвяченій ювілею Конституції, та анонсувала підписання робочої програми щодо співпраці в правовій сфері між Україною та Німеччиною на найближчі роки.
«Ця програма стосується також важливого проекту — вступу України до Європейського Союзу. Зрозуміло, що переговори про вступ вимагатимуть великих зусиль. Але всі сторони повинні вести ці переговори з добросовісністю та повагою. Адже Україна є частиною європейської родини», — підкреслила міністр.
За її словами, понад десять років тому, у 2014 та 2015 роках, вона вже відвідувала Київ, обіймаючи посаду статс-секретаря у Федеральному міністерстві юстиції.
«Моя теперішня поїздка відбувається за зовсім інших обставин. Я відвідую країну, що зазнає війни. Україна наразі під обстрілом та бомбардуваннями, і я тут, щоб висловити підтримку країні, яка захищає свободу Європи від агресії з боку Росії», — зазначила Губіґ.
Цей візит має особливе значення, оскільки 28 червня Конституція України святкує своє 30-річчя.
«У 1996 році український парламент ухвалив Конституцію. Це стало історичною віхою для України, адже Конституція відображає прагнення до правової держави і прагнення бути частиною Європи», — наголосила вона.
Губіґ підкреслила, що цим візитом хоче вшанувати річницю Конституції України і підтвердити, що Німеччина продовжуватиме підтримувати Україну.
«Ми будемо підтримувати Україну в її боротьбі за свободу і досягнення справедливого миру, а також у зміцненні верховенства права всередині країни», — запевнила міністр.
Нагадаємо, за даними опитування, у Німеччині зростає готовність підтримувати Україну в її оборонній боротьбі.

Сподіваюся, це стане новим кроком у розвитку наших стосунків! Нашим країнам важливо підтримувати один одного, особливо в такі складні часи. Даваймо на краще!