У “Київзеленбуді” виявлено розкрадання на суму 3,5 мільйона гривень

У "Київзеленбуді" виявлено розкрадання на суму 3,5 мільйона гривень

У Києві викрили розкрадання у “Київзеленбуді” на 3,5 мільйона гривень

У Києві правоохоронці виявили факти розкрадання бюджетних коштів посадовцями КО “Київзеленбуд”. Вони привласнили гроші, призначені на ремонт чотирьох столичних парків.

Про це повідомляє Національна поліція України, а також Київська міська прокуратура.

За інформацією поліції, оборудку організував колишній посадовець “Київзеленбуду” разом з власником компанії з озеленення. У 2024 році вони розробили механізм привласнення бюджетних коштів, виділених на реконструкцію та благоустрій місць громадського відпочинку в столиці.

До реалізації схеми були залучені працівники комунального об’єднання, які відповідали за підготовку та перевірку кошторисної документації.

У 2024 році комунальне об’єднання уклало договори з приватним підприємством на ремонт парків. Поліція зафіксувала чотири епізоди злочинної діяльності під час виконання робіт у парках “Радунка”, “Нивки”, “Юність” та “Орлятко”.

Експертизи показали, що вартість деяких будівельних матеріалів у кошторисах була завищена у два-три рази. Це стосується гумової та гранітної плитки, щебеню, армуючих сіток та інших матеріалів.

Найбільші збитки були зафіксовані під час благоустрою парку “Нивки”, де учасники схеми привласнили майже половину виділених на роботи коштів – понад 1,7 мільйона гривень із запланованих 3,9 мільйонів гривень.

Загальна сума підтверджених збитків за чотирма епізодами перевищує 3,5 мільйона гривень.

У рамках досудового розслідування семи особам повідомлено про підозру у заволодінні бюджетними грошима в складі організованої групи. Підозри отримали фактичний власник приватної компанії, що постачала матеріали, та колишній заступник генерального директора “Київзеленбуду”, який відповідав за розробку кошторисної документації.

Крім них, підозри отримали заступник начальника управління “Київзеленбуду”, провідний фахівець відділу кошторисної роботи та троє працівників підприємства-підрядника.

Нагадаємо:

Одному із заступників генерального директора “Київзеленбуду” повідомлено про підозру за незадекларовані доходи на 9,6 мільйона гривень.

Керівнику комунального підприємства також пред’явлено підозру у розтраті 1,2 мільйона гривень за рослини, які могли бути отримані безкоштовно.

Двом службовим особам “Київзеленбуду” вручили підозри за фіктивний ремонт парку на 900 тисяч гривень.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

два − 2 =