У Харківській області затримали депутата-підприємця за привласнення спецтехніки та фальсифікацію її знищення

У Харківській області затримали депутата-підприємця за привласнення спецтехніки та фальсифікацію її знищення

На Харківщині викрили депутата-підприємця, який привласнив комунальне обладнання

На Харківщині правоохоронці виявили підприємця-депутата, котрий намагався привласнити комунальне обладнання вартістю понад 14,5 мільйонів гривень, стверджуючи, що воно знищене внаслідок агресії Росії.

Про це повідомляє Харківська обласна прокуратура та Національна поліція.

Директор будівельної компанії, який є депутатом Богодухівської районної ради VIII скликання, вирішив заволодіти майном громади під час війни, стверджуючи, що спеціальна техніка потребує порятунку від ворожих атак.

Слідство встановило, що компанія, яку очолює депутат, уклала з комунальним підприємством контракт на реконструкцію очисних споруд у місті Валки на загальну суму 32,5 мільйона гривень.

У рамках угоди підприємство-підрядник закупило та доставило 25 одиниць обладнання вартістю понад 14,7 мільйонів гривень, включаючи біодиски, насоси, дозувальні станції та шнекові ґрати.

Фінансування проекту здійснювалося за рахунок обласного фонду охорони навколишнього середовища, а техніка зберігалася на території комунального підприємства у Валках.

Після початку повномасштабного вторгнення директор фірми вирішив скористатися ситуацією та привласнити техніку. Під приводом загрози обстрілів він запропонував комунальному підприємству безкоштовну допомогу з перевезення обладнання до західної України.

Сторони уклали договір відповідального зберігання, згідно з яким обладнання мали перевезти до Чернівецької області. Однак насправді директор зберігав техніку на території домоволодіння своєї тещі в Богодухівському районі.

Коли на початку 2024 року замовник зажадав повернути обладнання, чиновник повідомив, що майно нібито було знищене.

Таким чином, комунальному підприємству завдано збитків у понад 14,5 мільйонів гривень.

Проте під час слідчих дій правоохоронці встановили, що обладнання не знищене і перебуває за місцем проживання директора компанії.

Керівник Харківської обласної прокуратури погодив підозру підприємцю за фактом привласнення чужого майна, яке перебувало у його віданні, у великому обсязі та в умовах воєнного стану.

Нагадаємо:

Шістьох осіб, які організували схему заволодіння бюджетними коштами на гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель, повідомлено про підозру.

На Одещині викрили схему розкрадання коштів держпрограми підтримки фермерів, при якій фіктивним господарствам виплачували мільйони гривень, натомість реальним відмовляли.

На Київщині поліція викрила чиновників, які вимагали хабарі за оформлення компенсацій у рамках програм відновлення житла, пошкодженого внаслідок війни.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три + дев'ятнадцять =