Санду анулювала громадянство ексзаступника голови спецслужби

Санду анулювала громадянство ексзаступника голови спецслужби

Молдова позбавила громадянства колишнього заступника директора Служби інформації та безпеки

23 червня президентка Молдови Мая Санду підписала указ, яким позбавила колишнього заступника директора Служби інформації та безпеки (СІБ) Александра Белана громадянства країни.

Белан, який був засуджений за розголошення державної таємниці, залишив територію Молдови у травні цього року в рамках обміну на двох співробітників СІБ, що були затримані в Росії.

Нагадаємо, 28 квітня було здійснено обмін: двох офіцерів СІБ Молдови, які перебували в російському ув’язненні, звільнили. В обмін на них молдовська влада передала Александра Белана, який отримав помилування, щоб виїхати до Білорусі.

Перед цим Белана було екстрадовано з Румунії до Молдови, де він мав відбути близько 1,5 року позбавлення волі.

У рамках того ж обміну Польща повернула активіста польської громади в Білорусі, журналіста Анджея Почобута, а також передала Росії археолога Олександра Бутягіна, про екстрадицію якого просила Україна.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

п'ять × 3 =