Генсек НАТО: Саміт в Анкарі буде ключовим у стримуванні Росії
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте вважає, що майбутній саміт в Анкарі має величезне значення, навіть більше, ніж минулорічний, оскільки він стосується виконання зобов’язань, що є важливим для стримування Росії.
Про це він повідомив під час обговорення в Atlantic Council.
Рютте зазначив, що лідери Альянсу минулого року домовилися про виділення 5% ВВП на оборонні потреби, підтримку України та збільшення виробництва озброєння.
“Цього літа ми зосереджені на виконанні зобов’язань. Факт, що минулого року витрати на оборону зросли майже на 20%, свідчить про прогрес. Ми маємо забезпечити стійкий шлях до 5%, і я бачу, що це відбувається, особливо в сфері оборони”, – підкреслив він.
“Найважливіше, щоб Москва усвідомила: “Ми готові до боротьби вже сьогодні, і якщо ви здійсните будь-які безглузді дії проти нас, ми будемо готові захищатися”, – додав Рютте.
Він також зазначив, що минулий саміт у Гаазі був успішним, оскільки країни змогли узяти на себе зобов’язання.
“Проте важливо виконати ці зобов’язання. Саміт в Анкарі має ще більшу вагу, адже Путін не боїться зобов’язань, а боїться їх виконання. І саме це ми й робимо”, – резюмував генсек.
На саміті НАТО в Анкарі, що відбудеться наступного місяця, члени Альянсу зобов’яжуться укласти нові контракти на постачання озброєння на мільярди доларів та збільшать обсяги виробництва зброї, зокрема для України.
Раніше Рютте повідомив, що під час саміту в Туреччині не планується окреме засідання Ради Україна-НАТО.
Президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна буде представлена на саміті делегацією, яку він очолить.
