Правоохоронці викрили махінації в Дрогобицькій РДА: десятки мільйонів гривень соцвиплат родичам на кону

Правоохоронці викрили махінації в Дрогобицькій РДА: десятки мільйонів гривень соцвиплат родичам на кону

Схема незаконного оформлення соціальних виплат викрита у Дрогобичі

На Львівщині правоохоронці повідомили про підозру трьом колишнім працівницям Дрогобицької районної державної адміністрації. Вони підозрюються в організації схеми незаконного оформлення соціальних виплат.

Згідно з даними слідства, дві експосадовиці безпідставно призначали державну допомогу особам, які не мали права на її отримання, серед яких були їх родичі та знайомі. До оформлення певних документів також залучали спеціалістку цього ж управління.

Підозрювані вносили неправдиві відомості до офіційних документів про нібито наявність підстав для отримання державної підтримки. У списку йшлося, зокрема, про допомогу при народженні дитини, виплати малозабезпеченим сім’ям та допомогу з догляду за особами з інвалідністю.

Насправді отримувачі не мали права на ці виплати, але їх включали до списків разом із законними отримувачами соціальної допомоги. Далі документи передавали до органів Казначейства, на підставі чого їм систематично нараховували бюджетні кошти.

За даними слідства, з січня 2020 року по березень 2024 року незаконні соціальні виплати отримали 47 осіб, а загальна сума збитків становить майже 41 мільйон гривень.

Двом колишнім посадовицям інкримінують розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинену повторно, за попередньою змовою групою осіб та в умовах воєнного стану. Колишньому спеціалісту управління повідомлено про підозру у пособництві у вчиненні цього злочину.

Прокурори також готують цивільний позов щодо стягнення завданих державі збитків. Додатково, стосовно двох ексслужбовиць на розгляді в суді знаходиться обвинувальний акт за аналогічним фактом незаконного оформлення соціальних виплат ще 11 особам на понад 8,5 мільйонів гривень.

Нагадаємо:

На Львівщині ексдепутату районної ради повідомлено про підозру за незаконне управління комунальним підприємством, що призвело до 8 мільйонів гривень збитків.

Також одному із заступників генерального директора “Київзеленбуду” повідомлено про підозру за недекларування доходів на 9,6 мільйона гривень.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вісімнадцять + 14 =