Неучасть президента Польщі на конференції з відновлення України
Голова Бюро міжнародної політики президента Польщі Марчин Пшидач повідомив, що Кароль Навроцький не отримав запрошення на Конференцію з відновлення України, яка пройде цього тижня в Гданську.
Як зазначив представник президентської канцелярії, саме з цієї причини Навроцький не планує відвідувати цю подію.
На запитання про можливу участь президента Навроцького у заході, що об’єднує лідерів країн-партнерів, міністрів, інвесторів та представників компаній, Пшидач підтвердив, що запрошення не було надіслано.
Він додав, що запрошення міжнародним партнерам на конференцію надсилали прем’єр-міністр Дональд Туск та президент України Володимир Зеленський.
“Президент не отримав запрошення, тому він не планує відвідувати захід, на який його не запросив прем’єр Туск. Жоден з його підлеглих також не вирушить туди через відсутність запрошень,” – зазначив Пшидач.
Крім того, він висловив сподівання, що під час цього заходу Туск зосередиться на “інтересах Польщі, а не лише на зборі коштів для Володимира Зеленського”.
Обставини навколо конференції
Нагадаємо, 19 червня президент Польщі Кароль Навроцький ухвалив рішення про позбавлення президента України Володимира Зеленського ордена Білого Орла у зв’язку з найменуванням одного з українських підрозділів на честь героїв УПА. Він також заявив, що Польща не допустить до ЄС тих, хто не розуміє необхідність відмови від “культу тоталітаризму та насильства”.
Внаслідок цього рішення низка українських чинних і колишніх посадовців оголосила про повернення своїх польських нагород. Також постало питання щодо участі Зеленського у цьогорічній Конференції з відновлення України в Гданську.
Президент України вважає, що рішення про позбавлення його ордена Білого Орла пов’язане з внутрішньою політичною боротьбою в Польщі та розпалюванням негативних настроїв до українців.
