Пісторіус закликає до чітких угод щодо військової присутності США в Європі
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус у понеділок закликав укласти ясні угоди стосовно планів Сполучених Штатів щодо скорочення військової присутності в Європі.
Виступаючи на військових навчаннях НАТО в Литві, Пісторіус зауважив, що безладне виведення військ може створити небезпечні прогалини в бойових можливостях. “Потрібен упорядкований перехід. Бо нікому – включаючи американців – не вигідно, щоб виникали небезпечні прогалини в бойових можливостях через безладне виведення військ”, – підкреслив він.
Сполучені Штати підтвердили плани значно скоротити свою військову присутність в Європі. Це стосується зобов’язань у рамках так званої “моделі сил” НАТО, яка визначає, які держави-члени повинні підтримувати певні обсяги сил та як швидко вони мають бути готові до дій.
Пісторіус зазначив, що рішення США не стало несподіванкою і що в результаті Німеччина візьме на себе більшу відповідальність за власне стримування та оборону, використовуючи звичайні озброєння у рамках НАТО.
Нещодавно німецьке видання Spiegel повідомило, що США планують суттєво скоротити кількість озброєння і військовослужбовців для потреб країн-членів НАТО.
Згідно з даними Financial Times, Сполучені Штати також обговорюють питання про розміщення ядерної зброї у більшій кількості європейських країн НАТО, щоб підтвердити своїм союзникам, що скорочення підтримки у звичайних озброєннях не зменшує гарантій безпеки.
