Мер Київської області отримав підозру у зловживанні службовим становищем

Мер Київської області отримав підозру у зловживанні службовим становищем
Мер міста на Київщині отримав підозру

Фото: Прокуратура України

У 2025 році посадовець повторно заволодів землями водного та лісового фонду

Підозра меру Київщини у злочинних схемах з землею та бюджетом

Міський голова на Київщині отримав підозру у заволодінні земельними ділянками та розтраті бюджетних коштів на суму понад 75 млн грн. Про це повідомила прокуратура Київської області 25 червня.

За даними слідства, посадовець організував схему, в рамках якої землі водного фонду переходили у власність через підставних осіб. Спершу земельні ділянки оформлювалися на цих осіб, а згодом частина з них легалізувалася через укладення договорів купівлі-продажу.

Крім того, в 2025 році він повторно заволодів землями водного та лісового фондів, внесши недостовірні дані до документації та державних реєстрів. Завдяки штучній зміні координат, ці ділянки фактично перемістилися на більш цінні території, зокрема до лісового масиву та прибережної захисної смуги річки Стугна.

Також правоохоронці зафіксували ймовірні факти розтрати бюджетних коштів під час виконання договору на озеленення території громади вартістю майже 8,5 млн грн. До актів виконаних робіт безпідставно були внесені понад 1500 годин роботи спецтехніки, яка не використовувалася згідно з умовами закупівлі та нормами.

Міський голова підписав акти приймання виконаних робіт, що стало підставою для виплати підряднику більше 1,3 млн грн бюджетних коштів. Загальна вартість земельних активів і бюджетних коштів, що стали предметом кримінального провадження, перевищує 75 млн грн.

Прокуратура звернулася до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 75 млн грн, а також про відсторонення чоловіка від посади.

Під час проведення негласних слідчих дій у кабінеті посадовця зафіксували розмови, які можуть свідчити про підготовку схем незаконної приватизації земель і отримання неправомірної вигоди під час розподілу бюджетних коштів. Ці факти отримають окрему правову оцінку у межах розслідування.

Нагадаємо, у травні було затримано мера міста на Одещині за хабар у 35 тисяч доларів, який обіцяв безперешкодне погодження документів для будівництва вітроелектростанції. Також в Івано-Франківській області суд відсторонив від посади міського голову, якого підозрюють у хабарництві, і він наразі перебуває під вартою.

Поділитися

Один коментар до “Мер Київської області отримав підозру у зловживанні службовим становищем

  1. Це ще одне підтвердження, що корупція на високих рівнях нікуди не зникла. Час реагувати і покладати край таким практикам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × три =