Львівські чиновниці отримали мільйон гривень від фальшивого бронювання

Львівські чиновниці отримали мільйон гривень від фальшивого бронювання

Скандал у Львові: чиновниці привласнили мільйони на фіктивних працівниках

Дві чиновниці Львова, раніше викриті у фейковому бронюванні, підозрюються у привласненні понад мільйона гривень за рахунок неіснуючих працівників, а загальні збитки для комунального підприємства склали понад 2,6 мільйона гривень.

Як повідомляє відділ інформаційної політики Львівської обласної прокуратури, йдеться про заступницю директора департаменту ЖКГ Ірину Мауль та провідну спеціалістку відділу водопостачання Марію Дацків, які перед переходом до міськради працювали на комунальному підприємстві.

Згідно з даними прокуратури, під час виконання обов’язків на посаді директорки одного з комунальних підприємств, Ірина Мауль організувала схему фіктивного працевлаштування. Це дозволяло військовозобов’язаним “клієнтам” отримувати можливість бронювання під час мобілізації, що, за їхніми словами, допомагало уникати служби в ЗСУ.

Слідство виявило, що для реалізації цієї схеми Мауль залучила свою підлеглу – головну економістку. Їй доручили забезпечувати фінансове підтвердження фіктивного працевлаштування, включаючи внесення неправдивих даних про відпрацьований час у фінансову звітність та нарахування заробітної плати.

Протягом періоду з квітня 2024 по серпень 2025 року було фіктивно працевлаштовано 11 чоловіків віком від 29 до 46 років. Фактично ж ці “працівники” не з’являлися на робочих місцях, оскільки мали іншу роботу.

Частину заробітної плати, отриманої на комунальному підприємстві, вони регулярно перераховували на рахунки директорки і її підлеглої. Один із “працівників” навіть не мав доступу до своєї картки, оскільки вона була в руках спільниць.

Слідством документально підтверджено, що колишні посадовиці привласнили понад 1,1 мільйона гривень. Майнова шкода, завдана комунальному підприємству через безпідставні виплати, перевищила 2,6 мільйона гривень.

Після звільнення з комунального підприємства, обидві чиновниці перейшли працювати до міськради: Мауль очолила одне з управлінь, а Дацків стала провідною спеціалісткою. Навіть після зміни роботи вони продовжували отримувати гроші за свою попередню протиправну діяльність.

У березні цього року обом було повідомлено про підозри у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України. Додатково, на основі нових доказів, їм висунули нові підозри у розтраті та привласненні чужого майна в особливо великих розмірах.

Досудове розслідування триває за матеріалами Управління СБУ у Львівській області.

Нагадаємо:

  • У Рівному діяла схема підбору військовозобов’язаних і оформлення їм недостовірних трудових відносин на підприємстві критичної інфраструктури для подальшого бронювання.
  • У Києві організували схему фіктивного працевлаштування на підприємстві критичної інфраструктури з метою надання відстрочок від мобілізації.
Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × п'ять =