Колишнього командира бригади територіальної оборони підозрюють у незаконному нарахуванні виплат військовослужбовцям
У Львівській області полковнику, який раніше очолював бригаду територіальної оборони, було оголошено підозру у справі, пов’язаній з нарахуванням бойових виплат. Про це в понеділок, 22 червня, повідомила Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.
Слідство стверджує, що з квітня 2023 року до січня 2024 року командир не виконував свої службові обов’язки, нараховуючи військовослужбовцям додаткову грошову винагороду у розмірі 100 тис. грн.
Ці виплати, відповідно до законодавства, передбачені для військових, які беруть безпосередню участь у бойових діях або виконують спеціальні завдання в умовах воєнного стану.
В прокуратурі зазначили, що екс-командир підписував накази на нарахування винагороди військовим, які не мали на це правових підстав. Маючи доступ до інформації про фактичну участь особового складу у бойових завданнях, він не забезпечив належний контроль і видав накази про виплати.
В результаті цих дій фінансова служба військової частини нарахувала та виплатила кошти, завдавши державному бюджету збитків майже на 80 млн грн.
Підозра висунута за статтею про недбале ставлення військової службової особи до служби, що призвело до тяжких наслідків в умовах воєнного стану (ч.4 ст.425 КК України).
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький повідомив у Telegram, що підозру вручено екс-командиру 103 окремої бригади територіальної оборони імені Андрея Шептицького полковнику Валерію Курку, який заперечує ці звинувачення та отримує підтримку.
Валерій Курко. Фото: Максим Козицький / Телеграм
Відомо, що Курко командував 103 бригадою ТрО з січня 2022 року до 14 лютого 2024 року, раніше він був командиром навчального батальйону 199 навчального центру ДШВ ЗСУ.
Нагадаємо, на Дніпропетровщині правоохоронці також викрили схему незаконного нарахування “бойових” виплат 164 військовослужбовцям, які не виконували завдань на передовій, в результаті чого з держбюджету безпідставно виплачено майже 12 млн гривень.
Правоохоронці викрили незаконну виплату військовим 2,6 млн “бойових”.
