В окупованому Маріуполі вивезли майже 90 тисяч тонн української пшениці
Російські загарбники продовжують активні дії з відновлення роботи порту в Маріуполі, щоб організувати масове вивезення зерна з тимчасово окупованих територій України. У 2026 році з порту вивезли близько 90 тисяч тонн української пшениці.
Згідно з інформацією, розміщеною у Telegram-каналі Маріупольської міської ради, з початку року з морського порту на 12 теплоходах було відправлено 88,8 тисячі тонн пшениці.
Також зазначається, що від моменту окупації міста росіяни активно займаються відновленням інфраструктури порту для забезпечення масового вивозу зерна.
Російська сторона раніше оголошувала про свої плани використовувати порт для налагодження зв’язку через Волго-Донський канал з Каспійським морем, а далі – через Чорне та Середземне моря до Атлантичного та Індійського океанів.
Варто додати, що у 2025 році Росія активізувала експлуатацію маріупольського порту, видаючи це за “відновлення”, хоча насправді йдеться про незаконне привласнення української інфраструктури та її інтеграцію в логістичну систему країни-агресора.
