Фото: Пресслужба президента України
Зеленський повідомив, скільки українців повернулося з полону
Повернення українців з полону триває
В Україні повідомили, що з початку повномасштабного вторгнення з російського полону вдалося повернути вже понад 9500 своїх громадян. Лише з початку 2026 року додому повернуто 1596 українців. Про це в своєму вечірньому відеозверненні 26 червня заявив президент Володимир Зеленський.
За словами глави держави, сьогодні з російського полону звільнили ще 160 українських військовослужбовців, майже всі з яких були в неволі з 2022 року.
“Вже більш ніж 9500 людей повернули від початку повномасштабної війни. Тільки вже за цей рік – 1596 наших українців і українок”, – наголосив Зеленський.
Президент підкреслив, що Україна продовжує зусилля для повернення всіх своїх громадян із російської неволі. “Ми маємо повернути кожного й кожну – і військових, і цивільних, – хто досі в російській неволі. Перевіряємо по кожному прізвищу”, – зазначив український лідер.
Глава держави висловив подяку переговорній групі та українським військовим за їхню роботу щодо поповнення обмінного фонду, що дозволяє здійснювати нові обміни полоненими. Окремо президент наголосив на важливості всебічної підтримки звільнених українців після їх повернення додому. “Адаптація, необхідне лікування, вирішення соціальних питань – усе це важливо, і небайдужість має бути, підтримка має бути”, – сказав Зеленський.
