Військовослужбовця зі Львівщини засудили до п’яти років ув’язнення за служебну недбалість під час виконання завдань

Військовослужбовця зі Львівщини засудили до п’яти років ув’язнення за служебну недбалість під час виконання завдань

Спочатку суд призначив 2 роки ув’язнення, однак апеляція збільшила строк до 5 років

Сумський апеляційний суд ухвалив рішення про посилення покарання для військовослужбовця з Львівщини, якого визнали винним у самовільному залишенні місця служби під час воєнного стану. Натомість двох років ув’язнення, він проведе за ґратами п’ять років. Вирок був виданий 22 червня, частково задовольнивши скаргу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону.

Самовільно залишив місце служби на два тижні

Ідеться про мешканця міста Городок Львівської області, який служив у Державній прикордонній службі України. За даними справи, у травні 2024 року він самовільно покинув місце тимчасового розташування підрозділу, перебуваючи у відсутності майже два тижні — з 22 травня по 5 червня. Після цього військовий повернувся до частини самостійно.

Спочатку Сумський районний суд визнав його винним і призначив покарання у вигляді 2 років позбавлення волі, обравши більш м’яку міру, ніж це передбачено законом.

Однак прокуратура оскаржила це рішення, вважаючи його недостатньо суворим. В апеляційній скарзі підкреслювалося, що за цією статтею під час воєнного стану не можна призначати покарання нижче мінімальної межі.

Апеляція скасувала м’якше покарання

Апеляційний суд погодився з аргументами прокурора. Судді зазначили, що зміни в законодавстві, які набрали чинності з 2023 року, забороняють застосування більш м’якого покарання в подібних випадках. Тому попередній вирок щодо покарання було скасовано.

Відтепер суд призначив військовослужбовцю 5 років позбавлення волі — це мінімальний строк, передбачений відповідною статтею Кримінального кодексу.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × два =