Чехія: Бабіш очолить делегацію на саміті НАТО в Анкарі
Міністр закордонних справ Чехії Петр Мацінка заявив, що прем’єр-міністр Андрей Бабіш представлятиме країну на саміті НАТО в Анкарі, замість президента Петра Павела.
Мацінка зазначив, що президент також братиме участь у зустрічі, і пообіцяв повідомити уряд про остаточний склад делегації в понеділок.
Впродовж кількох місяців між Кабінетом міністрів та президентом Чехії тривають суперечки щодо участі країни в саміті НАТО, зокрема, хто саме має очолити делегацію.
Президент Павел стверджує, що згідно з протоколом, він автоматично має очолювати делегацію. Натомість міністр закордонних справ підкреслив, що Конституційний суд не скасував діючу постанову, яка передбачає ведучу роль прем’єр-міністра в цих питаннях.
Сам Бабіш у соціальних мережах повідомив, що висловиться з цього приводу після понеділкового засідання уряду.
Нагадаємо, цього тижня уряд Чехії оголосив про намір включити президента Петра Павела до складу офіційної делегації на липневому саміті НАТО в Анкарі, після того як Конституційний суд зобов’язав їх це зробити.
Прем’єр-міністр раніше висловлювався про нелогічність участі глави держави у саміті Альянсу, незважаючи на те, що в минулому як президенти, так і прем’єр-міністри представляли Чехію на таких заходах.
