Обшуки в справі колишньої компанії “Газпром” у Німеччині
Федеральна прокуратура Німеччини проводить обшуки приміщень у справі колишньої дочірньої компанії “Газпром” – Gazprom Germania, яка підозрюється в спробах саботажу постачання газу у 2022 році.
Влада повідомила, що ордери на обшуки були видані для приміщень у Берліні, що належать російському підозрюваному, а також для офісу компанії у Франкфурті-на-Майні. Розслідування стосується підозри у антиконституційному саботажі та порушенні Закону про зовнішню торгівлю та платіжні операції. Станом на зараз, затримань не було, а обшуки спрямовані на з’ясування обґрунтованості підозр.
Згідно з інформацією прокуратури, компанія Gazprom Germania була опосередковано відокремлена від російської групи “Газпром” у березні 2022 року через продаж акцій новому власнику, московській компанії, яка не мала зв’язків з промисловістю. Після цього новий власник розпочав процес ліквідації “Gazprom Germania GmbH”, яка на той момент володіла не менше ніж 25% потужностей для зберігання природного газу в Німеччині.
Федеральна прокуратура зазначила, що наказ про ліквідацію був виданий без схвалення Федерального міністерства економіки, що є порушенням інвестиційних норм. Існує підозра, що дії щодо продажу та ліквідації мали на меті ускладнити постачання газу до Німеччини.
Виконання ліквідації було зупинено після того, як міністерство доручило Федеральному агентству з питань мереж поставити Gazprom Germania під тимчасове довірче управління. Зараз ця компанія, колись дочірня структура російського “Газпрому”, націоналізована у зв’язку з російською агресією проти України та енергетичною кризою в Німеччині, і тепер носить назву “Забезпечення енергією для Європи” (Sefe).
