63-річний чоловік помер на роботі через годину після огляду у лікарні
У Львівській області суду вдалось звільнити лікарку-терапевта з приймального відділення Сколівської центральної лікарні від кримінальної відповідальності. Це сталося після того, як її помилковий діагноз призвів до смерті пацієнта з гострим інфарктом міокарда всього через годину після візиту до медзакладу.
Скарги на високий тиск та біль у серці
У червні 2023 року близько 16:50 до приймального відділення лікарні у Сколе звернувся чоловік зі скаргами на підвищений артеріальний тиск і болі в грудях. Лікарка провела первинний огляд та електрокардіограму, за результатами яких поставила діагноз «ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба ІІ ступеня», після чого відпустила пацієнта додому.
В ухвалі суду зазначено, що «на момент перебування у приймальному відділенні лікарні пацієнт потребував консультації кардіолога або реаніматолога, що було необхідно при гострому коронарному синдромі».
Приблизно о 18:00 того ж дня чоловік помер на робочому місці на території кар’єру в селі Гребенів. Судово-медична експертиза підтвердила, що причиною смерті став гострий інфаркт, а також виявила прямий зв’язок між помилковим діагнозом та настанням смерті.
Жінці було пред’явлено підозру у неналежному виконанні професійних обов’язків лише через майже рік після інциденту.
Хоча лікарці закидають неналежне виконання обов’язків, суд вирішив звільнити її від кримінальної відповідальності через закінчення терміну давності. Цивільний позов від потерпілих щодо відшкодування матеріальної та моральної шкоди залишили без розгляду. Ухвалу можна оскаржити у Львівському апеляційному суді протягом семи днів з моменту оголошення.
