Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер оголосив про відставку
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер повідомив, що його час на посаді добіг кінця. Про це він заявив під час спеціального звернення на Даунінг-стріт.
Стармер оголосив про свою відставку з посади лідера Лейбористської партії та поінформував про це короля.
«Кожне рішення, яке я приймав, було направлено на те, щоб поставити країну, яку я люблю, на перше місце. Саме тому я вирішив подати у відставку з посади лідера Лейбористської партії. Сьогодні вранці я поспілкувався з Його Величністю Королем, щоб повідомити йому про своє рішення», — сказав Стармер.
Він також звернувся до Національного виконавчого комітету Лейбористської партії з проханням затвердити графік проведення виборів нового лідера партії, де прийом кандидатур розпочнеться 9 липня.
«Якщо будуть проведені вибори, це гарантує, що новий лідер обійме посаду до початку сесії парламенту у вересні. Я залишатимуся на посаді прем’єр-міністра до завершення виборів та зроблю все можливе для впорядкованої передачі влади», — додав він.
Варто зазначити, що 19 червня стали відомі результати довиборів в окрузі Мейкерфілд, де переміг мер Великого Манчестера Енді Бернем. Ця перемога відкрила йому шлях для висунення кандидатури на посаду лідера Лейбористської партії та прем’єр-міністра, що стало серйозним викликом для Стармера.
Напередодні, Стармер висловлював готовність взяти участь у будь-якій боротьбі за лідерство в Лейбористській партії.
