Орден Білого орла повернули в Польщу
Речник президента Польщі Рафал Лескевич повідомив, що орден Білого орла, який президент України Володимир Зеленський відправив Новою поштою, вже отримано.
Лескевич зазначив у інтерв’ю, що повернуту нагороду планують передати на зберігання до Управління нагород та призначень.
“Сьогодні ми отримали орден в Канцелярії президента”, – сказав він.
На запитання про подальшу долю нагороди, яка була відкликана у президента України, Лескевич пояснив: “Вона надійде на зберігання, де буде гідно й з повагою зберігатися, адже це найвища польська державна нагорода. Більше нікому вона не буде присвоєна. Посвідчення втрачає чинність, тому орден разом із посвідченням надійде на зберігання до Канцелярії президента”.
Лескевич також заперечив можливість загострення конфлікту між Польщею та Україною. “Президент Кароль Навроцький чітко заявив, що позбавлення ордена не є спрямованим проти українців. Росія є ворогом України та вільної Європи”, – додав він.
Нагадаємо, увечері 19 червня президент Польщі ухвалив рішення про позбавлення Володимира Зеленського ордена Білого орла через найменування одного з українських підрозділів на честь героїв УПА. Він також заявив, що Польща не допустить вступу до ЄС тих, хто не розуміє необхідності відмовитися від “культу тоталітаризму та насильства”.
Після цього кілька українських посадовців оголосили про намір повернути свої польські нагороди. Також виникало питання, чи поїде Зеленський на цьогорічну Конференцію з відновлення України у Гданську.
20 червня Зеленський підтвердив, що відправив орден поштою Каролю Навроцькому.
Канцелярія президента Польщі також пояснила, чому відібрана у Зеленського нагорода досі є у руках таких постатей, як Беніто Муссоліні та Єкатерина II, та назвала повернення ордена поштою додатковою образою. Вони порівняли найменування на честь УПА з можливим найменуванням підрозділу в Німеччині на честь “героїв СС”.
