На саміті НАТО в Анкарі обговорять постачання зброї для України
На черговому саміті НАТО, який відбудеться в Анкарі 7–8 липня, лідери Альянсу планують укласти нові контракти на постачання озброєння на мільярди доларів і збільшити обсяги виробництва зброї, зокрема для України.
Про це повідомляють джерела в дипломатичних колах, зазначаючи, що спільна заява буде стислою.
Посли країн-членів НАТО наразі обговорюють проект декларації, яка може змінюватися до останнього моменту. Після цього глави держав підпишуть цю заяву в Анкарі.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте прагне зосередити увагу саміту на нарощуванні оборонного виробництва, так як це може допомогти згладити внутрішні суперечності в Альянсі.
Згідно з проектом заяви, союзники по НАТО зобов’язуються надати Україні військову підтримку в сумі 70 млрд євро та запевняють у наданні аналогічної підтримки на наступний рік. Очікується, що США не братимуть участі у досягненні цієї мети.
Один з дипломатів зазначив, що підтримка України може стати найсуперечливішим питанням, але загалом переговори проходять без труднощів.
Європейські союзники зобов’язуються активніше брати участь у захисті континенту, згадуючи про інвестиції в системи глибокого удару, протиповітряну оборону та безпілотники.
Раніше Марк Рютте зазначав, що під час саміту в Туреччині не відбудеться окремого засідання Ради Україна-НАТО.
Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що країну представить делегація, яку він очолить.
