Іран звинуватив США у порушенні перемир’я та завданні ударів у відповідь
Тегеран у неділю обвинувачував Сполучені Штати у порушенні умов перемир’я та повідомив про завдані удари у відповідь по американських базах на території Бахрейну і Кувейту.
Іран заявив, що американські удари по його території є очевидним порушенням рамкового меморандуму про мир, підписаного 17 червня.
Корпус вартових ісламської революції оголосив про ракетні та безпілотні удари по американських об’єктах, розташованих у близькосхідних союзниках США, таких як Бахрейн і Кувейт.
Неназваний американський посадовець у коментарі Reuters підтвердив, що після нічних іранських атак втрат серед американських військових немає.
Раніше президент США Дональд Трамп звинуватив Іран у порушенні домовленостей після атаки на торгове судно в Ормузькій протоці.
Центральне командування ЗС США, яке координує операції в регіоні, також заявило про удари по іранських військових цілях в районі Ормузької протоки у відповідь на іранський напад на торгове судно.
Нагадаємо, 17 червня США та Іран дистанційно підписали меморандум щодо припинення війни і відкриття Ормузької протоки. Цей документ став основою для розробки детальної угоди, що має закріпити перемир’я протягом 60 днів. Перший раунд технічних переговорів відбувся минулого тижня у Швейцарії.
