Андрій Сибіга подякував Джулі Девіс за внесок у розвиток українсько-американського партнерства
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс, щоб відзначити завершення її дипломатичної місії. Про це повідомили в МЗС Україні.
Сибіга висловив вдячність Сполученим Штатам за постійну підтримку України та українського народу, а також підкреслив важливість особистого внеску Девіс у розвиток стратегічного партнерства між двома країнами. “Зараз особливо важливо підтримувати динаміку нашої співпраці і разом ухвалювати проактивні рішення для досягнення тривалого миру в Україні”, – заявив міністр.
Під час зустрічі обговорили безпекову ситуацію та зусилля щодо миру. Сибіга наголосив на ролі США в просуванні мирного процесу та досягненні сталого миру. Він також висловив вдячність американському народу за їхню підтримку України та підкреслив важливість двопартійної підтримки України в США.
Міністр зазначив: “Україна цінує дружбу зі Сполученими Штатами. Переконаний, що наше стратегічне партнерство продовжить зміцнюватись на благо наших народів і справи захисту свободи, демократії й міжнародного права” і побажав Джулі Девіс успіхів у подальшій дипломатичній кар’єрі.
Нагадаємо, що Джулі Девіс перебувала на своїй посаді з 5 травня 2025 року. Наприкінці квітня 2026 року з’явилась інформація про можливе звільнення через розбіжності з тодішнім президентом США Дональдом Трампом щодо підтримки України. Колишній посол США в Україні Бріджит Брінкс також залишила свою посаду з подібних причин.
Держдепартамент згодом назвав офіційну причину звільнення Джулі Девіс.
