Україна та Молдова рухаються до ЄС своїм шляхом
Після відкриття першого кластера у переговорах про вступ до Євросоюзу, Україна та Молдова продовжать свій шлях до євроінтеграції, кожна зі своєю швидкістю та у рамках різних реформ. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн після завершення саміту Молдова-ЄС 22 червня.
Вона наголосила, що з відкриттям першого кластеру країни-кандидати несуть відповідальність за реалізацію власних реформ, які можуть відрізнятися в залежності від конкретної країни.
Фон дер Ляєн зазначила: “Як тільки відкрився перший кластер, кожна країна-кандидат несе відповідальність за себе. Вони повинні впроваджувати реформи — і вони мають бути різними, залежно від конкретного кандидата”.
Відповідаючи на запитання журналістів про подальші перспективи відкриття кластерів, президентка підкреслила, що її коментарі стосуються лише Молдови, оскільки зустріч із медіа була присвячена саме цьому саміту.
Вона висловила думку, що процес, заснований на заслугах, є значно кращим для Молдови, ніж беззмістовний термін “якомога швидше”. “Процес, заснований на заслугах, чітко вказує на основи нашої методології, що було погоджено усіма 27 державами-членами”, — додала фон дер Ляєн.
Президентка також підтвердила, що якщо переговори про вступ базуються на заслугах, це краще для Молдови, адже країна зможе досягати результатів, а Євросоюз зможе виконати свої обіцянки.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр висловлювався проти відкриття всіх кластерів у переговорах про вступ України до ЄС, підкреслюючи, що має більш чітку позицію, ніж його попередник Віктор Орбан.
Також Мадяр раніше заявив, що “викреслив” швидкий вступ з рішення саміту ЄС щодо України.
Президент України Володимир Зеленський висловив надію, що найближчими тижнями в рамках переговорів про вступ України до ЄС будуть відкриті ще п’ять кластерів.
