Директор філії Укрзалізниці отримав підозру у махінаціях на 48 мільйонів гривень
Прокуратура повідомила про підозру директору філії АТ “Укрзалізниця”. Згідно з розслідуванням, він маніпулював умовами аукціону, що призвело до вигідних умов для приватних компаній, внаслідок чого державна компанія недоотримала 48 мільйонів гривень.
Про це повідомляє Київська обласна прокуратура.
За даними правоохоронних органів, під підозру потрапив очільник філії “Центр транспортної логістики” АТ “Укрзалізниця” Ігор Трибіс.
Йому було повідомлено про підозру у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем в умовах воєнного стану.
З травня до серпня 2025 року Трибіс організував 184 аукціони з надання в користування вантажних напіввагонів через систему “Прозорро.Продажі”.
Слідство встановило, що під час аукціонів замість “англійських” аукціонів на підвищення ціни використовувалися “голландські” аукціони, де ціна поступово знижувалася.
“Слідство зафіксувало, що попит на напіввагони не зменшувався, а навіть зростав. Отже, економічних підстав для зниження вартості не було”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Незважаючи на це, послуги пропонувалися за значно нижчими цінами, що дало можливість деяким підприємствам користуватися майном держави на невигідних умовах.
За результатами розслідування встановлено збитки на суму понад 48 млн грн. Підозра була вручена за 184 епізодами протиправної діяльності.
Дії посадовця кваліфіковано як заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем в умовах воєнного стану. Прокуратура ініціювала застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення від займаної посади.
Досудове розслідування проводить головне управління Нацполіції в Київській області за підтримки Служби безпеки України. Правоохоронці встановлюють всіх осіб, причетних до цієї схеми.
Нагадаємо:
Раніше повідомлялося, що до суду постануть четверо учасників групи, яка заволоділа понад 15 млн грн на закупівлі ремонтно-будівельних матеріалів для АТ “Укрзалізниця”.
Раніше прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт відносно заступника гендиректора вагоноремонтного заводу, який завдав “Укрзалізниці” 2,5 мільйона гривень збитків.
Прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт за обвинуваченням чотирьох осіб у заволодінні коштами АТ “Укрзалізниця”.
Раніше прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури направив до суду обвинувальний акт за обвинуваченням 10 учасників організованої групи, причетних до заволодіння грошовими коштами АТ “Укрзалізниця”.
Раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила досудове розслідування у справі щодо заволодіння коштами АТ “Укрзалізниця” на суму понад 15 млн грн.
