Польща конфіскує будівлю генконсульства Росії через незадовільні боргові зобов’язання

Польща конфіскує будівлю генконсульства Росії через незадовільні боргові зобов’язання

Польща вимагає націоналізації будівлі колишнього генконсульства РФ у Гданську

Польща подала позов про націоналізацію будівлі колишнього генерального консульства Росії в Гданську, яке закрилося у грудні 2025 року. Про це повідомляє місцеве видання Fakt.

Ця будівля стала останнім консульством РФ, що діяло в Польщі.

У квітні цього року в консульстві було відключено електроенергію та опалення через заборгованість у 5,5 млн злотих; додатково, за інформацією Міністерства закордонних справ РФ, заборгованість становить ще 3 млн злотих.

Генеральне консульство РФ у Гданську функціонувало з 1951 року. Росія наполягає на тому, що нерухомість є її власністю, тоді як польська сторона стверджує, що вона належить державній скарбниці.

Радник генеральної прокуратури Польщі Войцех Муравський повідомив, що Руська Федерація досі не залишила будівлю консульства, розташовану за адресою вулиця Баторего, 15 у Гданську.

Польські чиновники активно працюють над вирішенням питання та подали позов про звільнення приміщення.

Раніше повідомлялося, що Польща вирішила закрити консульство Росії у Гданську у відповідь на два інциденти на залізниці між Любліном і Варшавою.

У відповідь на це Росія відкликала свою згоду на функціонування генерального консульства Польщі в Іркутську.

Росія відмовилася звільнити будівлю консульства у Гданську.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + двадцять =