Франція не розголошуватиме результати тестування на наркотики серед урядовців
Уряд Франції вирішив не публікувати результати своєї кампанії з тестування на наркотики серед міністрів, членів уряду та високопосадовців. Про це стало відомо з кількох незалежних джерел.
У разі позитивних результатів тестів особа буде звільнена, як це вже сталося кілька місяців тому з радником з питань сільського господарства та одним із високопосадовців Міністерства фінансів.
Представники прем’єр-міністра Себастьєна Лекорню зазначили: “Ми не суд. Цю кампанію тестування ми започаткували для прикладу та на благо безпеки держави. Ці посади за своєю природою наражають людей на ризик і роблять їх вразливими. Проте ми не маємо наміру розголошувати імена співробітників, які, можливо, вживають наркотики”.
Ця кампанія, розпочата минулого тижня, є частиною зусиль виконавчої влади щодо посилення боротьби з наркотрафіком.
Нагадаємо, прем’єр Лекорню доручив своїм міністрам проводити вибіркові тести на наркотики серед підлеглих для виявлення можливого вживання заборонених речовин в уряді.
Минулого року в Фінляндії почали активно використовувати PEth-тести, які визначають кількість фосфатидилетанолу в крові, що дозволяє виявити вживання алкоголю працівниками в позаробочий час. Це може призводити до санкцій з боку роботодавців.
У Польщі президент Кароль Навроцький зазнав критики з боку опозиції та громадськості через відео з подій в ООН, на якому видно, як він на людях взяв у рот схоже на нікотинову подушечку.
