Дефіцит робочої сили в Україні: 3,5-5 мільйонів людей поза ринком праці
В Україні триває серйозна проблема з дефіцитом робочої сили, оскільки від 3,5 до 5 мільйонів людей працездатного віку залишаються поза ринком праці. Про це на Конференції з питань відновлення України (URC 2026) в Гданську повідомила заступниця міністра економіки, довкілля та сільського господарства Дарія Марчак.
“Зараз три четверті підприємств в Україні відчувають нестачу робітників і змушені закриватися через брак кадрів. Водночас у нас є від 3,5 до 5 мільйонів людей, які з різних причин не можуть знайти роботу,” – зазначила Марчак.
Серед зазначених категорій громадян є люди з інвалідністю, ветерани, внутрішньо переміщені особи та жінки.
Марчак підкреслила, що основним викликом є створення умов, які дозволять цим людям отримати доступ до ринку праці та подолати усі перешкоди.
Для вирішення цієї проблеми вона вважає необхідним переглянути підходи до професійної підготовки та забезпечити можливості для перекваліфікації всіх, хто цього потребує.
