Україна очікує посилення протиповітряної оборони перед зимою
Україна сподівається на зміцнення своєї протиповітряної системи перед зимовим періодом і чекає на ухвалення нових рішень на саміті НАТО в Анкарі. Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга під час пресконференції після підняття кримськотатарського прапора біля Міністерства закордонних справ.
Сибіга зазначив, що президент Зеленський на саміті G7 у Франції обговорив з міжнародними партнерами подальші кроки щодо зміцнення українського неба. За його словами, досягнуті домовленості стосуються посилення спроможностей країни перед зимою.
Міністр підкреслив, що не буде наводити конкретні цифри або країни, але запевнив, що ці домовленості були досягнуті.
Очікується, що під час саміту НАТО в Анкарі країни-члени Альянсу оголосять про нові пакети допомоги для України. “Наші партнери усвідомлюють, що перед нами складна зима, і одним із важливих елементів, які допоможуть нам пройти цей період, є посилення системи протиповітряної оборони”, – зазначив міністр.
Сибіга також повідомив, що Україна піднімає питання про збільшення виробництва систем ППО на своїй території. “Діалог з цього питання перейшов у практичну площину, що означає масштабування наших національних спроможностей та програм”, – додав він.
Міністр акцентував, що для реалізації цих планів необхідні елементи, якими володіють партнери. Він висловив сподівання, що це питання буде вирішене до початку зими.
На саміті НАТО, який відбудеться наступного місяця, очікується, що члени Альянсу зобов’яжуться укласти нові контракти на постачання озброєння на мільярди доларів та збільшити обсяги виробництва зброї для України.
Раніше генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив, що під час саміту в Туреччині не заплановано окремого засідання Ради Україна-НАТО.
Президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна буде представлена на саміті НАТО делегацією, яку він очолить.
