Спочатку суд призначив 2 роки ув’язнення, однак апеляція збільшила строк до 5 років
Сумський апеляційний суд ухвалив рішення про посилення покарання для військовослужбовця з Львівщини, якого визнали винним у самовільному залишенні місця служби під час воєнного стану. Натомість двох років ув’язнення, він проведе за ґратами п’ять років. Вирок був виданий 22 червня, частково задовольнивши скаргу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону.
Самовільно залишив місце служби на два тижні
Ідеться про мешканця міста Городок Львівської області, який служив у Державній прикордонній службі України. За даними справи, у травні 2024 року він самовільно покинув місце тимчасового розташування підрозділу, перебуваючи у відсутності майже два тижні — з 22 травня по 5 червня. Після цього військовий повернувся до частини самостійно.
Спочатку Сумський районний суд визнав його винним і призначив покарання у вигляді 2 років позбавлення волі, обравши більш м’яку міру, ніж це передбачено законом.
Однак прокуратура оскаржила це рішення, вважаючи його недостатньо суворим. В апеляційній скарзі підкреслювалося, що за цією статтею під час воєнного стану не можна призначати покарання нижче мінімальної межі.
Апеляція скасувала м’якше покарання
Апеляційний суд погодився з аргументами прокурора. Судді зазначили, що зміни в законодавстві, які набрали чинності з 2023 року, забороняють застосування більш м’якого покарання в подібних випадках. Тому попередній вирок щодо покарання було скасовано.
Відтепер суд призначив військовослужбовцю 5 років позбавлення волі — це мінімальний строк, передбачений відповідною статтею Кримінального кодексу.
