Фото: Прокуратура України
Фігуранти отримали підозру
За заниження вартості держпідприємства колишнім посадовцям висунули підозру
Колишньому директору ДП “Геройське дослідно-промислове підприємство” та ексначальниці Регіонального відділення Фонду державного майна України в Херсонській області і АР Крим оголошено підозру у спробі незаконної приватизації державного бізнесу. Про це повідомили 26 червня в Офісі генпрокурора.
За даними слідства, під час приватизації майнового комплексу підприємства, зловмисники, попередньо погоджуючи свої дії, штучно занизили його балансову вартість. Це було зроблено шляхом внесення недостовірних даних до офіційних документів, актів інвентаризації та статистичної звітності, що створювало вигідні умови для обраного покупця.
Зокрема, з активів підприємства незаконно виключили право користування земельною ділянкою площею 340 га, що оцінюється в понад 222 млн грн, а також майже 5 тис. тонн готової продукції – морської солі вартістю понад 10 млн грн.
В результаті, майновий комплекс, чия ринкова вартість перевищувала 85 млн грн, планували приватизувати за ціною, заниженою на 42,5 млн грн.
Плани фігурантів не вдалося реалізувати, оскільки Антимонопольний комітет України під час перевірки аукціону виявив ознаки змови та відмовив у погодженні набуття переможцем права власності на цей об’єкт.
Дії підозрюваних кваліфіковані як замах на незаконну приватизацію державного майна у великих обсягах.
Нагадаємо, нещодавно було розкрито схему незаконного видобутку підземних вод, організовану на базі одного з комунальних підприємств на Дніпропетровщині. Встановлено, що незаконно видобули понад 400 тис. куб. м підземних вод, що завдало державі збитків на суму понад 85 млн грн.

Цікаво, як часто в нас виникають такі ситуації. Сподіваюсь, що справедливість буде відновлено і винні отримають належну відповідь.