“Оптіма-Фарм” уклала угоду про розстрочку штрафу Антимонопольного комітету України

"Оптіма-Фарм" уклала угоду про розстрочку штрафу Антимонопольного комітету України

Антимонопольний комітет України надав розстрочку штрафу “Оптіма-Фарм”

Антимонопольний комітет України ухвалив рішення про надання розстрочки штрафу, накладеного на одного з найбільших фармацевтичних дистрибʼюторів “Оптіма-Фарм” за ненадання повної інформації на вимогу комітету.

Згідно з рішенням АМКУ, “розстрочено сплату штрафу, накладеного рішенням комітету від 14.05.2026 № 410-р, що було винесене за результатами розгляду заяви спільного українсько-естонського підприємства ТОВ “Оптіма-Фарм, ЛТД” від 04.06.2026 № 8-01/8400″.

Раніше відомо, що АМКУ наклав арешт на рахунки “Оптіма-Фарм” у Державній казначейській службі, а також в “Укрексімбанку” та “Ощадбанку”.

Штраф за порушення законодавства в сфері захисту економічної конкуренції, що полягав у неповному наданні інформації за запитом АМКУ, склав 7 094 355 гривень.

Нагадаємо:

Раніше повідомлялося, що Антимонопольний комітет України наклав арешт на рахунки фармацевтичного дистрибʼютора “Оптіма-Фарм”, а також частково заблокованими залишаються рахунки другого великого дистрибʼютора – “БаДМ”.

У липні 2025 року АМКУ наклав штраф на дистриб’юторів лікарських засобів – ТОВ “БаДМ” і СП ТОВ “Оптима-Фарм, ЛТД” на суму понад 4 мільярди гривень за антиконкурентні дії.

За версією АМКУ, обидві компанії протягом 2020-2023 років узгоджували ціни на ряд популярних лікарських засобів, що обмежувало конкуренцію між ними.

Протягом осені 2025 року склади “Оптіми Фарма” тричі піддавалися обстрілам з боку російських військ.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + два =