Американський держсекретар спростував угоди Трампа та Путіна щодо України
Держсекретар США Марко Рубіо зазначив, що під час саміту між президентом США Дональдом Трампом і російським президентом Владіміром Путіним, який відбувся минулого року, не було досягнуто жодних угод стосовно України.
Цю інформацію він озвучив журналістам під час візиту до Бахрейну.
Рубіо підкреслив, що на саміті в Анкориджі обговорювалися лише пропозиції щодо завершення війни, але не було жодних офіційних домовленостей. “Ми дійсно розглянули всі деталі цього питання, але на Алясці не було жодної угоди, яка б поклала край війні”, – наголосив він.
Він також додав, що Трамп залишається готовим “зіграти конструктивну роль для досягнення тривалого миру в Україні”. “Це виснажливо для Європи, але особливо для України та все більше для Росії. Тому, якщо ми готові зробити крок вперед, ми можемо об’єднати сторони та завершити цю війну”, – резюмував Рубіо.
Нещодавно представники Росії, зокрема помічник президента Юрій Ушаков та міністр закордонних справ Сергєй Лавров, звинуватили США у порушенні так званого “духу Анкориджа” – концепції, яка була використана Москвою для вираження сподівань на капітуляцію України.
Протягом останніх кількох днів російські чиновники заявили, що США відмовилися від зобов’язань, узятих під час зустрічі Трампа та Путіна на Алясці в серпні минулого року.
Лавров також вказав, що дії США свідчать про відмову Вашингтона від претензій на роль об’єктивного посередника у врегулюванні конфлікту між Росією та Україною.
Термін “дух Анкориджа” вже давно використовувався російською дипломатією як інструмент тиску. Кремль вважає, що Трамп підтримує основну вимогу РФ – передачу під контроль Москви всіх територій Донбасу в обмін на тимчасове заморожування лінії фронту. Хоча США ніколи офіційно не підтверджували наявність таких угод, Росія активно використовувала цю концепцію для створення ілюзії згоди з боку Вашингтона.

Цікаво, як політика може змінюватися з кожним новим коментарем! Рубіо, схоже, не боїться відкрито висловлювати свою думку. Сподіваюсь, це допоможе зробити стосунки між країнами більш прозорими. Може, з’явиться шанс для конструктивного діалогу? Чекаю на подальші новини!