Нафтогаз отримав можливість залучити 300 мільйонів доларів кредиту для відновлення інфраструктури
Група “Нафтогаз” підписала угоду з EXIM Bank США в рамках ініціативи URC-2026, яка надає можливість залучення до 300 мільйонів доларів для закупівлі американського обладнання, необхідного для відновлення зруйнованої росією нафтогазової інфраструктури.
Про це повідомив голова правління “Нафтогазу” Сергій Корецький.
Ця угода продовжує стратегічні домовленості між Україною та США, спрямовані на підтримку українського енергетичного сектора та підвищення його стійкості під час війни.
Корецький зазначив, що команда “Нафтогазу” працювала над документом протягом останніх шести місяців. Остаточна згода була досягнута під час візиту прем’єр-міністерки Юлії Свириденко до США та її переговорів з президентом EXIM Bank Джоном Йовановичем.
За його словами, наступним кроком стане практична робота з американськими компаніями над реалізацією фінансового механізму, що дозволить напряму кредитувати американських постачальників і підрядників для закупівлі обладнання компаніями Групи “Нафтогаз”.
Корецький підкреслив, що для “Нафтогазу” це не лише доступ до додаткового фінансування, але й можливість залучити сучасні американські технології, обладнання та експертизу для відновлення і модернізації енергетичної інфраструктури.
Нагадаємо:
- Раніше міністр енергетики Денис Шмигаль анонсував, що в рамках Конференції з відновлення URC2026 у Гданську державні та приватні компанії енергетичного сектору України підпишуть угоди на залучення понад мільярд євро фінансування.
- Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко анонсувала, що в рамках Ukraine Recovery Conference 2026 буде укладено 160 угод на понад десять мільярдів євро.
