Сенат США відхилив нову резолюцію, що стосується повноважень Трампа у конфлікті з Іраном

Сенат США відхилив нову резолюцію, що стосується повноважень Трампа у конфлікті з Іраном

Сенат США не підтримав нову резолюцію щодо повноважень Трампа у війні з Іраном

Сенат США не набрав достатньої кількості голосів для ухвалення ще однієї резолюції, яка стосувалася повноважень президента Дональда Трампа у війні проти Ірану. Це відбулося наступного дня після того, як подібний документ вперше був проголосований в обох палатах Конгресу.

Відзначимо, що раніше Конгрес ухвалив резолюцію, яка закликала відкликати американські війська та припинити війну з Іраном до того, як Конгрес надасть згоду на інші дії. Однак у Сенаті було відхилено ще одну резолюцію, що стосувалася повноважень Трампа у цьому питанні.

Республіканці Ренд Пол і Білл Кассіді, які підтримали попередній документ, цього разу утрималися від голосування на підтримку нової резолюції. У підсумку, документ не пройшов із результатом 47 голосів “за”, 50 “проти” та 1 “утримався”.

Після попереднього голосування Трамп висловив своє обурення щодо республіканців, які підтримали резолюцію, стверджуючи, що це послаблює його позицію на переговорах з Іраном. Після результатів другого голосування він привітав зміни, зазначивши, що це є “сигналом для Ірану”.

У середу сенатори-республіканці зустрілися з Трампом. Сенатор Кассіді заявив, що й надалі підтримуватиме подібні резолюції, поки Конгрес та громадськість не отримають більше інформації про війну. “Війна планувалася на чотири тижні, а триває вже чотири місяці. Наших початкових цілей не досягнуто, і я хочу знати, що відбувається”, – коментував він журналістам.

Однак уже ввечері Кассіді зазначив, що віцепрезидент Джей Ді Венс та спецпосланець Стів Віткофф “детально проінформували” його з приводу озвучених запитів.

Ренд Пол додав, що його погляди на ситуацію не змінилися, однак він враховує прохання Трампа підтримати його переговорну позицію. “Мій теперішній голос – це спосіб дати президенту більше простору для маневру та важелів впливу для укладення миру”, – зазначив він.

Нагадаємо, що днями в Конгресі США вперше пройшла символічна резолюція із закликом до президента Трампа зупинити війну з Іраном.

17 червня США та Іран дистанційно підписали меморандум щодо припинення війни та відкриття Ормузької протоки. Цей документ слугує основою для подальшої розробки угоди про перемир’я протягом 60 днів.

Перший раунд технічних переговорів відбувся вихідними у Швейцарії.

Згідно з останніми опитуваннями, тільки кожен четвертий американець вважає, що війна з Іраном була виправданою.

Поділитися

Один коментар до “Сенат США відхилив нову резолюцію, що стосується повноважень Трампа у конфлікті з Іраном

  1. Це просто жах! Що далі буде з цим конфліктом? Невже ми знову потрапимо у вир війни? Сподіваюся, що розум переможе і влада нарешті почне думати про мирні рішення. Нам всім дуже потрібно, щоб ситуація не вийшла з-під контролю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + вісімнадцять =