Канцлер Німеччини закликає до підтримки України на саміті НАТО
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підкреслив, що європейські союзники по НАТО повинні надіслати чіткий сигнал підтримки Україні на майбутньому саміті Альянсу в Анкарі 7-8 липня.
Про це він заявив під час прес-конференції після зустрічі з лідерами ключових європейських держав у Берліні. Мерц зібрав лідерів країн E5, до яких входять Німеччина, Франція, Велика Британія, Італія та Польща, для обговорення питання підтримки України та підготовки до саміту НАТО в Туреччині. Генеральний секретар Альянсу Марк Рютте також взяв участь у зустрічі у форматі відеозв’язку.
Під час зустрічі Мерц окреслив п’ять основних меседжів від європейських держав для саміту НАТО, які, ймовірно, будуть спрямовані до президента США Дональда Трампа.
- Лідери E5 виступають за сильний і єдиний Альянс, що гарантує безпеку в євроатлантичному регіоні.
- Країни Європи прагнуть оновити НАТО та зміцнити його європейську основу, зокрема шляхом збільшення витрат на оборону.
- Потрібно посилити співпрацю, як трансатлантичну, так і європейську, адже дотримання національної оборонної політики було б помилкою.
- Європейці повинні надіслати в Анкарі чіткий сигнал підтримки України, включаючи фінансові зобов’язання.
- Схвалення поточних американсько-іранських переговорів.
“Ми повинні продемонструвати, що Україна залишається сильною, і підтримка Європи не похитнеться”, – наголосив Мерц.
Він також зазначив, що про всі теми, обговорені під час зустрічі E5, повідомить президентів США та Туреччини Дональда Трампа і Реджепа Таїпа Ердогана.
Група E5 була створена у 2024 році на фоні закликів до переозброєння Європи та поліпшення координації дій для підтримки України у боротьбі проти російського вторгнення.
Раніше повідомлялося, що Мерц планує зустріч з європейськими лідерами в кінці цього місяця, щоб обговорити стратегію налагодження відносин з Трампом на саміті НАТО в липні.
Канцлер також висловив оптимізм, що під час саміту G7 у Франції Захід уперше за тривалий час продемонстрував єдність у підтримці України та тиску на Росію.
Президент Франції Емманюель Макрон зазначив, що його американський колега Дональд Трамп змінив свою позицію щодо війни Росії проти України після саміту G7.

Чи дійсно вважаєте, що ще один саміт і “однозначні сигнали” можуть змінити ситуацію з Росією? Скільки вже таких сигналів потрібно, щоб зрозуміти, що справа не в словах?