СБУ викрила розкрадання 8 млн гривень на захисті Зміївської ТЕС
Споруди призначалися для захисту автотрансформаторів одного з об’єктів критичної інфраструктури Харківщини від атак Росії.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією заблокувала схему привласнення бюджетних коштів, виділених на посилення інженерного захисту об’єктів енергетичної інфраструктури Харківської області. Про це стало відомо 23 червня.
Двоє посадовців комерційних структур отримали підозру у розкраданні державних коштів під час будівництва захисних споруд для Зміївської ТЕС.
Відомо, що серед підозрюваних 54-річний начальник дільниці одного з промислових підприємств енергетичного сектора та 60-річний директор приватної компанії-підрядника, залученого до цього проєкту.
У грудні 2024 року між теплоелектростанцією та підрядником підписали договір на виконання робіт для захисту ТЕС на загальну суму понад 245 млн гривень.
Згідно зі слідством, фігуранти внесли недостовірні дані до технічної документації та використовували бетонну суміш, що не відповідала вимогам проекту. Внаслідок цього державі було завдано збитків на 8,1 млн гривень.
Судова будівельно-технічна експертиза, ініційована СБУ, підтвердила ці факти та встановила розмір завданих збитків.
Під час 11 обшуків за місцями проживання підозрюваних та в офісах підприємств правоохоронці вилучили фінансову документацію, технічні матеріали та інші докази злочину.
Обом фігурантам повідомлено про підозру, їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Триває слідство для притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, причетних до цієї оборудки.
