Правоохоронці розкрили схему масштабного розкрадання природних ресурсів

Правоохоронці розкрили схему масштабного розкрадання природних ресурсів

На Кіровоградщині виявлено масштабні злочини у видобутку граніту

На Кіровоградщині зафіксовано масовий незаконний видобуток граніту, внаслідок якого державі завдано шкоди понад 1,2 мільярда гривень.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора. Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Кіровоградської обласної прокуратури висунули підозру арбітражному керуючому – ліквідатору одного з акціонерних товариств області у справі щодо незаконного видобутку граніту на території місцевого родовища.

Відзначається, що це є однією з найбільших справ у сфері охорони надр, які розслідувалися на Кіровоградщині за останні роки.

Слідство виявило, що після заверешення терміну дії спеціального дозволу на користування надрами роботи на Сухокліївському родовищі не були припинені. Незаконний видобуток граніту відбувався під виглядом ліквідації небезпечних ділянок кар’єру.

Протягом кількох років проведено щонайменше 12 вибухів, внаслідок чого незаконно видобуто понад 375 тисяч кубометрів корисних копалин загальнодержавного значення.

Для викриття та документування цих злочинів прокурори і слідчі провели потужну роботу. Вони вилучили фінансову та виробничу документацію, проконтролювали рух видобутої продукції та призначили ряд складних експертиз. Загалом матеріали кримінального провадження містять 74 томи.

За висновками експертів, внаслідок самовільного користування надрами державі завдано збитків на суму понад 1,255 мільярда гривень.

Нагадаємо:

Господарський суд міста Києва задовольнив позов прокуратури та визнав незаконним продаж спеціального дозволу на користування надрами у Вінницькій області.

Раніше Спеціалізована екологічна прокуратура Черкаської обласної прокуратури завершила розслідування у справі про масштабний незаконний видобуток каолінів – корисних копалин загальнодержавного значення.

Також прокурори скерували обвинувальний акт щодо директора підприємства, який не сплатив понад 27 мільйонів гривень рентної плати за користування надрами.

Крім того, прокуратура повідомила про підозру директору приватної компанії, яка незаконно видобувала пісок у Житомирській області, завдавши шкоди державі на 2,5 мільярда гривень.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

двадцять − тринадцять =