США та Іран встановили “лінію зв’язку” для уникнення інцидентів в Ормузькій протоці

США та Іран встановили "лінію зв'язку" для уникнення інцидентів в Ормузькій протоці

США та Іран домовились про “лінію зв’язку” в Ормузькій протоці

Сполучені Штати та Іран під час першого раунду технічних переговорів, що відбулись цього вихідного, досягли домовленості про створення “лінії зв’язку” для запобігання інцидентам у стратегічно важливій Ормузькій протоці.

Про це повідомляють посередники з Катару та Пакистану, зазначаючи, що механізм буде працювати для уникнення непорозумінь та забезпечення безпечного проходу комерційних суден. “Лінія зв’язку” має діяти до підписання остаточної угоди, що заплановано на 60 днів, з можливістю продовження терміну за згодою сторін.

Крім того, учасники переговорів домовились про створення спеціальної групи з залученням Лівану для сприяння припиненню бойових дій на його території.

Катар і Пакистан заявили про “прогрес” та конструктивну атмосферу на переговорах США та Ірану, що проходили у Швейцарії. Віцепрезидент США Джей Ді Венс також підкреслив значний прогрес у переговорах.

Ця заява надійшла на фоні можливого зриву переговорів через висловлювання президента Дональда Трампа на Fox News, де він погрожував відновити удари та взяти під контроль Ормузьку протоку.

Технічні переговори продовжаться цього тижня у Швейцарії.

Нагадаємо, 17 червня США та Іран дистанційно підписали меморандум про припинення військових дій та відкриття Ормузької протоки. Цей документ стане основою для напрацювання деталей фінальної угоди, яка зафіксує перемир’я протягом наступних 60 днів.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

п'ятнадцять + шість =