Міністр закордонних справ України прокоментував заяви з РФ
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга відреагував на нещодавні заяви з Росії, в яких висловлюється розчарування стосовно того, що США нібито відходять від домовленостей у “дусі Анкориджа”. Він підкреслив, що Москві варто задуматися про реальні переговори для завершення війни.
Сибіга опублікував свою думку у соцмережі X, де зазначив, що ніхто, крім російської сторони, не може повністю зрозуміти, що саме вони мають на увазі під “духом Анкориджа”, говорячи про домовленості на зустрічі лідерів США та Росії на Алясці.
«Реальність свідчить про одне: якщо “дух Анкориджа” і існував, то зараз він точно мертвий. Урок для Росії полягає в тому, що будь-який мирний план, розроблений без участі України, приречений на провал», — зазначив міністр.
«Москві пора припинити вірити в духів і скоріше відповісти на серйозні пропозиції України сісти за стіл переговорів, щоб закінчити війну. Чим довше Путін відмовлятиметься визнавати реальність, що він не досягне жодних цілей на полі бою, тим гірше буде для Росії», — додав Сибіга.
Нагадаємо, нещодавно з Москви лунали нарікання, що США вже не є “об’єктивним посередником” у перемовинах щодо російсько-української війни, а також згадування про домовленості в Анкориджі.
Держсекретар США Марко Рубіо запевнив, що під час минулорічного саміту між президентом США Дональдом Трампом та кремлівським лідером Владіміром Путіним не було жодних угод стосовно України.
За інформацією ЗМІ, під час саміту G7 минулого тижня Трамп дав зрозуміти, що може відмовитися від так званого “розуміння Анкориджа”. Він також відзначив, що президент України “непогано справляється” у війні, що стало суттєвою зміною в його риториці за весь час другого терміну.

Цікаво, чи “Дух Анкориджа” тепер має власний твітер, щоб коментувати всі ці зміни? Можливо, він вже в пошуках нового дому — не знаю, як ви, а я б на його місці намагався б уникати минулого. Хтось там знову намагається переглянути старі хіти? Чи може, вже час шукати нові тренди?