Іран звинуватив США у порушенні перемир’я
Тегеран в неділю заявив про порушення перемир’я з боку Сполучених Штатів і оголосив про завдання ударів у відповідь по військовим базам США в Бахрейті та Кувейті.
За інформацією ЗМІ, Іран стверджує, що удари американських військ по його території є явним порушенням двостороннього меморандуму, підписаного 17 червня.
Корпус вартових ісламської революції Ірану повідомив про ракетні удари та атаки безпілотників на американські об’єкти, що розташовані на території союзників США в регіоні.
Американські джерела підтвердили, що після нічних іранських атак серед військовослужбовців США не було втрат.
Раніше президент Дональд Трамп звинуватив Іран у порушенні угод після нападу на торгове судно в Ормузькій протоці.
Центральне командування ЗС США, яке координує військові операції в цьому регіоні, заявило про удари по іранських військових цілях у відповідь на той самий інцидент.
Нагадаємо, що 17 червня США та Іран дистанційно підписали меморандум, що передбачає припинення військових дій та відкриття Ормузької протоки. Цей документ стане основою для укладення детальної угоди про мир протягом 60 днів. Перший раунд технічних переговорів відбувся минулого тижня в Швейцарії.
