Україна уклала угоди в енергетиці на суму два мільярди євро

Україна уклала угоди в енергетиці на суму два мільярди євро

Україна підписала 28 міжнародних угод на конференції URC 2026

На конференції URC 2026 у Ґданську Україна уклала 28 угод у сфері енергетики і досягла домовленостей про фінансування проектів на загальну суму майже два мільярди євро.

Про це повідомив міністр енергетики України Денис Шмигаль.

Зокрема, йдеться про наміри Експортно-імпортного банку США надати 300 мільйонів доларів на закупівлю американського обладнання, робіт і послуг для компанії “Нафтогаз”.

Також підписано угоду з німецьким девелопером Notus Energy про кредит у 65 мільйонів євро для фінансування вітрової електростанції потужністю 120 МВт.

ДТЕК і GE Vernova домовились про будівництво нової парогазової електростанції (CCGT) потужністю 650 МВт. Загальний обсяг інвестицій становитиме 900 мільйонів євро.

Шмигаль також зазначив угоду про спільні умови на 191,2 мільйона євро між IFC, ЄБРР, BSTDB, BII Ukraine та Swedfund. Це фінансування буде спрямоване на будівництво вітрової електростанції потужністю 189 МВт, яку реалізують дочірні компанії Галнафтогазу.

ЄБРР підписав листи про наміри з Німеччиною щодо внеску 45 мільйонів євро та з Норвегією на 10 мільйонів євро до Програми прискорення розвитку відновлювальної енергетики України (RAMP-UP). Ця програма, розроблена ЄБРР і Світовим банком, має на меті підтримати 1 ГВт нових потужностей ВДЕ та мобілізувати 1,5 мільярда євро інвестицій.

Крім того, для Укренерго передбачено кредит у 90 мільйонів євро під державні гарантії, який буде використано на реконструкцію окремих підстанцій та покращення корпоративного управління.

Грант у 11 мільйонів євро від уряду Німеччини через KfW дозволить Укренерго закупити критично необхідне обладнання для ремонту енергетичної інфраструктури.

Підписано угоду з урядами Норвегії та Нідерландів про надання 44,6 мільйона євро гранту для Укрнафти. Також укладено кілька меморандумів, які закладають основи майбутньої співпраці у різних енергетичних секторах.

Зокрема, укладено новий меморандум зі Swedfund International для модернізації енергетичної інфраструктури. “Нафтогаз” підписав меморандуми з Siemens Energy, GEK TERNA Group, DP Pumps та ORLEN.

Меморандум з нідерландською компанією CQUESTRA BV започатковує українсько-польський транскордонний проект транспортування та геологічного зберігання CO₂ вартістю 8,53 мільйона євро.

Новий меморандум між Енергоатомом і чеською компанією ŠKODA JS розширює співпрацю в розвитку нових ядерних потужностей та модернізації ядерної інфраструктури України.

Нагадаємо:

За результатами конференції URC 2026 у Ґданську Україні вдалося залучити понад 550 мільйонів євро міжнародної підтримки для підготовки енергетики до зими.

Міністр енергетики Денис Шмигаль заявив, що до 2035 року Україна має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючих потужностей, які були до початку агресії РФ у 2014 році.

Перед конференцією Міністерство енергетики, Європейська Комісія та Секретаріат Енергетичного Співтовариства звернулися з проханням збільшити фінансування для підтримки енергетики України, оскільки всі ресурси фонду (300 мільйонів євро) вже законтрактовані, а підготовка до зими потребує ще 650 мільйонів євро.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

десять − 2 =