Фото: Пресслужба президента України
Володимир Зеленський підписав два санкційні укази.
Нові санкції проти російського ВПК і зрадників-колаборантів
Президент України Володимир Зеленський підписав укази, що впроваджують рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) щодо продовження санкцій проти субʼєктів, які обслуговують російський військово-промисловий комплекс, а також запровадження нових обмежень проти зрадників-колаборантів. Про це повідомила пресслужба президента 26 червня.
Перший указ (від 22 червня №502/2026) продовжує санкції щодо компаній та їх засновників, які займаються виробництвом і модернізацією російської вогнепальної зброї, розробкою дронів та систем обміну даними, а також забезпечують метеорологічне і інформаційно-технічне обслуговування російської авіації.
Другий пакет санкцій (указ від 22 червня №501/2026) включає 67 фізичних осіб та одну юридичну особу, які підтримують збройну агресію Росії і працюють на тимчасово окупованих територіях. Серед них – так звані міністри, депутати та судді.
Як зазначив радник Президента з питань санкційної політики Владислав Власюк, кожен, хто допомагає Росії у війні проти України – на фронті, в окупаційних адміністраціях чи в інформаційному просторі, повинен бути готовим до нових санкцій. Тиск на таких осіб буде зростати як в Україні, так і в інших країнах світу.
У Офісі Президента запевнили, що відповідну інформацію буде передано партнерам для подальшої синхронізації санкцій у міжнародних юрисдикціях.
Раніше стало відомо, що Рада ЄС продовжила економічні санкції проти Росії на 12 місяців – до 31 липня 2027 року.
Верховний суд підтвердив законність санкцій щодо митрополита УПЦ МП.
