Місцеві бюджети отримали 97 мільйонів гривень від зборів з парковок

Місцеві бюджети отримали 97 мільйонів гривень від зборів з парковок

Місцеві бюджети отримали 97 мільйонів гривень від збору за паркування

За перші п’ять місяців цього року місцеві бюджети України отримали 97 мільйонів гривень від збору за місця для паркування. Це на 11% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Згідно з даними Державної податкової служби, у січні-травні 2023 року сума збору становила 97 млн грн, тоді як за цей же період минулого року вона була 87,4 млн грн.

Стабільні надходження забезпечили 609 офіційних операторів і власників паркувальних майданчиків. Лідером за обсягами сплати є Одеська область з 33,6 млн грн. Львівська область зібрала 25,3 млн грн, а Дніпропетровська – 23,1 млн грн.

«Збір за місця для паркування повністю спрямовується до місцевих бюджетів. Це фінансовий ресурс для розвитку міської інфраструктури та благоустрою громад», – зазначили в ДПС.

Податкова служба наголосила, що платниками збору є юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які організовують паркування транспортних засобів відповідно до рішень місцевих органів влади. Збір не стягується з земельних ділянок, відведених для безоплатного паркування автомобілів водіїв з інвалідністю або тих, хто перевозить осіб з інвалідністю.

Кількість безкоштовних місць для паркування для осіб з інвалідністю має становити не менше 10% від загальної кількості паркувальних місць на відповідних майданчиках, але не менше одного місця.

Нагадаємо:

У січні-квітні платники податків сплатили 73,5 млн грн збору за паркування, що на 12,3% більше ніж минулого року.

З 27 квітня у Києві було оновлено вартість паркування вперше за п’ять років, тарифи зросли на 5 грн для кожної з трьох зон. Запроваджено також місячні абонементи зі знижкою 90% для фізичних осіб, які сплачують податки до бюджету міста.

Як пояснили у “Київтранспарксервіс”, нові тарифи та абонементи створені для ефективного управління транспортним потоком та підвищення доступності паркувальних місць.

Поділитися

Один коментар до “Місцеві бюджети отримали 97 мільйонів гривень від зборів з парковок

  1. Круто, але чи дійсно ці гроші підуть на щось корисне, чи знову розчиняться в повітрі? З паркуванням у нас і так беда…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 + чотири =