Фото: СБУ
На Черкащині викрито масштабну схему привласнення бюджетних коштів
Схема привласнення коштів в агросфері
Служба безпеки України разом із Національною поліцією виявила значну аферу з привласненням бюджетних коштів у Черкаській області. Зокрема, йдеться про гроші, виділені державою на розвиток агропромислового комплексу. Зловмисника очолив колишній міністр охорони навколишнього природного середовища, котрий працював у період президентства Віктора Януковича.
За інформацією правоохоронців, цей ексчиновник нині є одним із співвласників аграрної компанії, яка отримала 5,6 мільйона гривень державного гранту для запуску нових ліній з виробництва комбікорму.
Ці кошти були призначені для закупівлі технологічного обладнання та створення нових робочих місць. Проте насправді власник разом із спільниками розподілили гроші між собою, подавши у державні органи підроблену звітність.
Хоча в повідомленні СБУ конкретне ім’я підозрюваного не вказується, джерела в правоохоронних органах повідомляють, що мова йде про Віктора Бойка.
Відзначається, що підозрювані надавали фальшиві документи, у яких стверджувалося про купівлю сільськогосподарського обладнання та розширення штату працівників.
Під час обшуків у різних приміщеннях, що належать учасникам справи, було вилучено комп’ютери та документи, що підтверджують незаконні діяльності. Судово-економічна експертиза також підтвердила причетність до оборудки.
На даний момент колишньому міністру, його бізнес-партнеру та бухгалтеру компанії висунуті підозри за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема: чч. 2, 3, 5 ст. 27; ч. 5 ст. 191 (співучасть, організація та пособництво в привласненні або розтраті майна у великих розмірах); ч. 2 ст. 28; ч. 1 ст. 366 (службове підроблення за попередньою змовою); ч. 2 ст. 209 (відмивання коштів, здобутих незаконним шляхом).
