Конференція з відновлення України: Юлія Свириденко очолить делегацію
В Міністерстві закордонних справ України підтвердили, що прем’єр-міністерка Юлія Свириденко очолить українську делегацію на Конференції з відновлення України, яка відбудеться у Гданську.
Речник МЗС Георгій Тихий в ефірі телемарафону зазначив, що це рішення є виправданим та спрямоване на те, щоб конференція залишалася у прагматичних і економічних рамках, без зайвої політизації та скандалів.
Тихий підкреслив важливість заходу, в якому візьмуть участь 58 урядових делегацій, включно з польським прем’єром Дональдом Туском. За його словами, логічно, що з української сторони представлена буде урядова делегація на високому рівні. Він висловив сподівання на успішне проведення конференції, незважаючи на недружні заяви з боку президента Польщі.
Раніше стало відомо, що президент Володимир Зеленський не поїде до Гданська. Це рішення було ухвалене після скандалу, пов’язаного з відкликанням найвищої польської державної нагороди у відповідь на найменування одного з підрозділів на честь УПА.
Деякі експерти закликали президента все ж відвідати конференцію, щоб зберегти дружні стосунки з польським урядом.
