На території поблизу полігону твердих відходів було виявлено незаконне сміттєзвалище.
Господарський суд Львівської області задовольнив позов Державної екологічної інспекції, зобов’язавши Самбірську міську раду виплатити понад 5,2 млн грн за завдані збитки. Міська рада визнана відповідальною за забруднення земельних ділянок, що знаходяться у її підпорядкуванні. Це рішення було опубліковано 22 червня в Єдиному державному реєстрі.
Забруднення земель
У судових матеріалах зазначено, що наприкінці 2022 року було відкрито кримінальне провадження через забруднення та засмічення ґрунтів. Мова йде про три ділянки, розташовані поруч з полігоном твердих побутових відходів. Вже в травні 2023 року експертиза підтвердила підвищений вміст: сульфату, нітрату, заліза, кадмію, марганцю, цинку, свинцю, кобальту, хрому та фосфору в ґрунті.
Збитки оцінили на 5 млн 260 тис. грн. Оскільки Самбірська міська рада відповідає за захист цієї території від забруднень і засмічень, прокурори разом із екологічною інспекцією звернулися до суду з позовом про стягнення завданих збитків.
“На відповідача, як власника земельної ділянки та органу місцевого самоврядування, покладено обов’язок щодо забезпечення здійснення контролю за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на своїй території, ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів. Відповідач зазначений обов’язок виконав неналежно”, — йдеться у рішенні.
Суд задовольнив вимоги та зобов’язав Самбірську міську раду сплатити понад 5,2 млн грн. Також з неї буде стягнуто 63 тис. грн судового збору. Рішення може бути оскаржене.
